Saugausi virusų ir dirbu iš namų. Ką daryti jei kompiuteris sugedo?

Darbas namuose – puikus būdas išvengti viruso. Tačiau jei naudojate kompiuterį darbui namuose, svarbu imtis tam tikrų atsargumo priemonių, kad apsisaugotumėte nuo virusų ir kitų kenkėjiškų programų. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime keletą patarimų, kaip apsaugoti kompiuterį dirbant namuose. Taip pat pateiksime informacijos apie tai, kaip remontuoti kompiuterį, jei vis dėlto užsikrėstumėte virusu.

Vienas geriausių būdų apsaugoti kompiuterį nuo virusų – įdiegti antivirusinę programinę įrangą. Antivirusinė programinė įranga nuskaitys kompiuterį, ar jame nėra virusų ir kitų kenkėjiškų programų, ir jas pašalins, jei aptiks. Yra daug įvairių antivirusinių programų, todėl svarbu pasirinkti jums tinkamą. Kai kurios antivirusinės programos yra nemokamos, o kitas reikia įsigyti.

Įdiegus antivirusinę programą kompiuteryje, svarbu ją nuolat atnaujinti. Kad antivirusinė programinė įranga būtų veiksminga, ją reikia reguliariai atnaujinti. Paprastai galite nustatyti, kad antivirusinė programa būtų atnaujinama automatiškai. Tačiau, jei jums tai nepatinka, antivirusinę programą galite atnaujinti rankiniu būdu, atsisiųsdami naujausius atnaujinimus iš interneto.

Taip pat svarbu reguliariai atlikti kompiuterio skenavimą naudojant antivirusinę programą. Tai padės užtikrinti, kad jūsų kompiuteryje nebūtų virusų ir kitų kenkėjiškų programų. Dauguma antivirusinių programų leidžia planuoti reguliarų tikrinimą. Tačiau, jei jums tai nepatinka, galite rankiniu būdu nuskaityti kompiuterį, paleisdami antivirusinės programos interneto svetainėje esančią virusų skenavimo programą.

Jei vis dėlto aptikote virusą, galite imtis tam tikrų veiksmų, kad pašalintumėte jį iš kompiuterio. Viena iš galimybių – naudoti virusų šalinimo įrankį. Yra daug įvairių virusų šalinimo įrankių, todėl svarbu pasirinkti jums tinkamą. Kita galimybė – performatuoti kietąjį diską. Taip bus pašalinti visi kompiuteryje esantys failai, įskaitant virusą. Tačiau šią galimybę reikėtų naudoti tik kraštutiniu atveju, nes taip bus ištrinti ir visi jūsų asmeniniai failai.

Jei turite problemų su kompiuteriu ir nenorite jų spręsti patys, galite kreiptis į profesionalias kompiuterių remonto paslaugas teikiančią įmonę. Šios įmonės gali padėti išspręsti problemą per nuotolį ir vėl paleisti kompiuterį.