Hispanic man in his 30s having a heart attack and suffering from chest pain. Middle age man with a cardiovascular disease

Širdies nepakankamumas yra sunki būklė, kuri negydoma gali baigtis mirtimi. Svarbu žinoti širdies nepakankamumo požymius ir simptomus, kad juos pajutę galėtumėte kreiptis pagalbos. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime ankstyvuosius įspėjamuosius širdies nepakankamumo požymius, kurių neturėtumėte ignoruoti.

Dusulys yra vienas dažniausių širdies nepakankamumo požymių. Jis gali pasireikšti, kai esate aktyvus arba ramybės būsenoje, ir jį gali lydėti nemalonus jausmas krūtinėje. Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į nuolatinį kosulį, ypač jei jo metu susidaro putotos išvaizdos gleivių. Tiek dusulys, tiek kosulys gali būti skysčių susikaupimo plaučiuose požymiai – dažnas širdies nepakankamumo simptomas.

Kiti įspėjamieji širdies nepakankamumo požymiai yra nuovargis ir patinusios pėdos bei kulkšnys. Jei visą dieną jaučiatės neįprastai pavargę, net ir pailsėję, ir jei pastebėjote staigų galūnių patinimą, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją. Taip pat gali pasireikšti greitas ar nereguliarus širdies plakimas, galvos svaigimas ir sumišimas.

Jeigu Jums pasireiškė bet kuris iš šių simptomų, svarbu nedelsiant kreiptis į gydytoją. Širdies nepakankamumą kartais galima pakeisti gydant, tačiau, norint pasiekti geriausią rezultatą, jis turi būti diagnozuotas anksti. Gydytojas įvertins Jūsų simptomus ir gali atlikti tokius tyrimus, kaip elektrokardiograma (EKG) ar echokardiograma, kad diagnozuotų būklę. Tinkamai diagnozavus ir gydant, širdies nepakankamumą galima valdyti, o kai kuriais atvejais – net pakeisti jo eigą.

Svarbu atkreipti dėmesį į savo kūną ir pastebėti bet kokius pokyčius, galinčius rodyti sveikatos problemą. Jei pajutote bet kokius širdies nepakankamumo požymius ar simptomus, būtinai nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Ankstyva diagnozė ir gydymas gali padėti pagerinti jūsų gyvenimo kokybę ir sumažinti mirties dėl šios sunkios būklės riziką.